2oς στο β΄γκρουπ ο Ιακωβίδης!

today12 Αυγούστου, 2016

Background
share close

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε στο 2ο γκρουπ των 85 κιλών της Άρσης Βαρών ο Ιακωβίδης, που ολοκλήρωσε τις προσπάθειες του στην 2η θέση και πλέον θα περιμένει και τα αποτελέσματα του πρώτου γκρουπ για να δει την θέση κατάταξης του!

Ο νεαρός Έλληνας πρωταθλητής, κατέλαβε την 2η θέση στο Β’ γκρουπ της κατηγορίας του με 350 κιλά στο σύνολο και 5 επιτυχημένες προσπάθειες.

Έχασε μόνο την τελευταία, όταν έβαλε στη μπάρα 197 κιλά στο ζετέ, όταν έβαλε στόχο την κορυφή ώστε να ξεπεράσει τον Γάλλο, Τζιοβάνι Μπαρντίς (165 – 192 – 357) που πήρε την πρώτη θέση. Ο αθλητής που έχει προπονητή τον Βαλέριο Λεωνίδη σήκωσε 151, 156 και 160 κιλά στο αρασέ, 186 και 190 στο ζετέ. Ο Ιακωβίδης θα μάθει οριστικά την θέση του στη τελική κατάταξη τα ξημερώματα του Σαββάτου (13/8) μετά τη διεξαγωγή του Α’ γκρουπ, όπου μετέχουν 11 αθλητές.

Πηγή: gazzetta.gr

Συντάκτης: New Generation Radio