NGradio So good... like you
…η μαγεία και η υπνωτική χειραγώγησης από όλα τα ΜΜΕ- τηλεοπτικά, ραδιοφωνικά, ηλεκτρονικά και έντυπα- ώστε να κρατούν 24 ώρες το 24ωρο την προσοχή μας σε κάτι φρικτό και φρικιαστικό! Σε τρία-τέσσερα θέματα! Πάτρα-πόλεμος-επερχόμενη φτώχεια και θάνατοι! Με ενδιάμεσα μικρά διαλείμματα με ψυχαγωγικά στερεότυπα που και αυτά χειραγωγούν και προγραμματίζουν… Όπως, σε πληρώνω για να αγωνίζεσαι χωρίς να τρως, σε πληρώνω και σε κρατώ μακριά σε ένα νησί, μακριά από ό,τι αγαπάς, με νέους νόμους υπακοής κ.λπ. Υπάρχει ακινητοποίηση της σκέψης και πληροφοριακή ντόπα που σε κάνει να έχεις ανάγκη την πληροφορία για να είσαι χαλαρός!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ;;;
Τέτοια κατάχρηση χωρίς στην ουσία να προσφέρει κάτι αυτό, θα φέρει πολλά δεινά σε προσωπικό αλλά και συλλογικό επίπεδο όταν όλα ξεφουσκώσουν ή όταν ο κόσμος πάθει αφασία…
ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ!
Κανείς δεν μπορεί για πολύ να κοιμίζει τον κόσμο! Θα υπάρξει τρομακτική αντίδραση από εκεί που δεν φαντάζεστε! Απλά λίγο χρόνο κερδίζεις όταν βάζεις μια τέτοια ψυχολογική μηχανή μπροστά, μετά καλύτερα φύγε…
Συντάκτης: Στέλιος Νικολαΐδης
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)