NGradio So good... like you
Αυτές τις μέρες ολοκληρώνεται το Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Μελβούρνης και η Ελλάδα έδωσε το παρόν της εκεί με δύο συμμετοχές, την ταινία «Κόρη» του Θάνου Αναστόπουλου και την ταινία «Κάψουλα» της Αθηνάς Τσαγγάρη.
Τη διεύθυνση του Φεστιβάλ έχει αναλάβει η ομογενής Μισέλ Κάρι, η οποία δήλωσε τα εξής σχετικά με τις ελληνικές συμμετοχές: «Τα τελευταία χρόνια ο ελληνικός κινηματογράφος έχει να παρουσιάσει εξαιρετικές ταινίες. Είναι λάθος όμως ο ισχυρισμός κάποιων πως η κρίση έκανε τους Έλληνες πιο δημιουργικούς. Ο κινηματογράφος για να αναπτυχθεί χρειάζεται και την οικονομική στήριξη της πολιτείας».
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)