NGradio So good... like you
Ερμηνεύτρια, συνθέτρια και πιανίστα, με αγάπη για την ίδια τη μουσική και αυστηρές επιλογές, η Ηρώ έρχεται στον Παρνασσό, όπου θα ερμηνεύσει προσωπικές της επιτυχίες, τραγούδια που έχει αγαπήσει αλλά και τραγούδια από το νέο της cd με το τίτλο «Η Artista», την Πέμπτη 18 Μαΐου.
Ο καινούργιος της δίσκος με τον τίτλο «H Artista», με αναφορές πολυποίκιλες σε διαφορετικές δεκαετίες, σε διαφορετικά είδη, σε πολλές γλώσσες, φέρνει μια δουλειά όμοια με μουσική παλέτα. Δεκαπέντε τραγούδια, επιτυχίες μοναδικών ερμηνευτών, επιλέχθηκαν από την Ηρώ για να γίνουν μέρος της νέας αυτής δουλειάς της.
H Artista θυμίζει με το δικό της προσωπικό ύφος τραγούδια όπως το «Ρόζα Ροζαλία» από τη Λιλιπουπολη, «Ίρμα» που αγαπήσαμε από τη φωνή της Έλλης Λαμπέτη, «Νυχτερινή εκπομπή» της Αφροδίτης Μάνου, «Παιχνίδι ο έρωτας», «Σκάρλετ» που γνωρίσαμε από το Γιώργο Μαρίνο, «Ο Στρατιώτης» ένα νέο τραγούδι της Ηρούς, το «Αθάνατο Νερό», «Της γυναίκας η καρδιά» από το Στράτο Διονυσίου, «Θες», «Σ’ έχω ερωτευτεί», «Έτσι είναι οι σχέσεις», «H αρτίστα» της Κανελλίδου κι ακόμη τρία τραγούδια από το διεθνές ρεπερτόριο «La alegria», «Les parapluies de Cherbourg», «I’ll always love you».
Πέμπτη 18 Μαΐου
Ώρα έναρξης 9.00 μ.μ.
Φιλολογικός Σύλλογος Παρνασσός
Πλ. Καρύτση 8
(Μετρό: Στάση Πανεπιστήμιο)
Πωλήσεις εισιτηρίων: www.viva.gr, 11876 & στα καταστήματα: Seven Spots, Reload, Media Markt, Ευριπίδης, Αθηνόραμα. Στα ταμεία του Φιλολογικού Συλλόγου «Παρνασσός» Τετάρτη και Παρασκευή 5-8 μ.μ.
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)