NGradio So good... like you
Όταν τηλεφωνεί κανείς σε κάποιον συνδρομητή του ΟΤΕ και η γραμμή είναι κατειλημμένη, ακούγεται κάθε φορά μια ευγενική φωνή που αναγγέλλει πως ο συνδρομητής είναι κατειλημμένος. Κι εγώ κάθε φορά εκπλήσσομαι δυσάρεστα και προς στιγμήν ανατριχιάζω από φρίκη σκεπτόμενος πως ο τηλεφωνικός συνομιλητής μου έχει, κατά την άποψη του ΟΤΕ, καταληφθεί από δαιμόνιο. Κι ύστερα συνέρχομαι από τον κλονισμό μου και λέω γελώντας, όπως λένε τα παιδιά αστειευόμενα: «Κατειλημμένη είσαι εσύ και φαίνεσαι». Πρέπει επιτέλους να αλλάξει αυτή η τερατώδης αναγγελία. Αρκεί η πληροφορία πως «ο συνδρομητής είναι πιθανώς μη διαθέσιμος» ή πως «η γραμμή είναι κατειλημμένη».
Φοίβος Ι. Πιομπίνος piombinos.com
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)