NGradio So good... like you
Αξιέπαινη είναι η απόφαση του Δήμου Αθηναίων να προχωρήσει στην πεζοδρόμηση του εμπορικού κέντρου της πρωτεύουσας που περικλείεται από τις οδούς Αιόλου, Αθηνάς, Ερμού και Μητροπόλεως. Όμως κατάπληξη προκαλεί η παντελής απουσία δέντρων στις οδούς που έχουν ήδη πεζοδρομηθεί, πλην ίσως μίας ή δύο εξαιρέσεων. Και μπορεί να είναι εύλογο που δεν υπήρχαν προηγουμένως δέντρα λόγω της απερίγραπτης στενότητας των πεζοδρομίων. Τώρα ωστόσο που ενώθηκαν τα δύο εκατέρωθεν πεζοδρόμια της κάθε οδού με το παλαιό ασφαλτόστρωμα σε ενιαίο επίπεδο, είναι ακατανόητο πώς δεν προβλέφθηκε η φύτευση δεντροστοιχίας με νεραντζιές ή οποιουδήποτε άλλου είδους πρασίνου που τόσο λείπει από την πόλη μας.
Φοίβος Ι. Πιομπίνος piombinos.com
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)