NGradio So good... like you
΄Εχει καταντήσει κοινοτοπία ο χαρακτηρισμός από πάμπολλους δημοσιογράφους, κυρίως από τους πολιτικούς αναλυτές και σχολιαστές, της γνώμης τους ως ταπεινής. ΄Ετσι, συχνά πυκνά, ακούμε να λέγεται: «κατά την ταπεινή μου γνώμη…», λες και δεν αρκεί η δήλωση: «κατά τη γνώμη μου…», αλλά θα πρέπει επιπλέον και να χαρακτηριστεί και μάλιστα ως ταπεινή. Τι αραχνοϋφαντος εγωισμός κρύβεται πίσω από αυτόν το χαρακτηρισμό, αφού μόνο ταπεινότητα δεν υποκρύπτεται! Είναι απολύτως γελοίο να αυτοχαρακτηρίζεται κάποιος ως ταπεινός, πόσω μάλλον όταν είναι αληθινά ταπεινός.
Φοίβος Ι. Πιομπίνος piombinos.com
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)