NGradio So good... like you
Όλοι γνωρίζουμε ότι μόνον ο Θεός είναι η ειρήνη μας – μολονότι το ξεχνάμε κατά διαστήματα. Το λησμονούμε όταν αρχίζουμε να παραμελούμε την καθημερινή μας επίσκεψη σ’ Εκείνον.
Αφού νομίζεις ότι είσαι υπερβολικά απασχολημένος για να κάνεις αυτή την καθημερινή σου επίσκεψη, πες μου στ’ αλήθεια, τι άλλο κάνεις που είναι σπουδαιότερο απ’ αυτό;
Δεν υπάρχει τίποτε που να σε ωφελεί περισσότερο από την τέλεια ειρήνη. Στην πραγματικότητα, αν έχεις κάτι το πολύ σημαντικό και επείγον να κάνεις, η επίσκεψη στον Θεό θα κάνει πολύ πιο εύκολη και πετυχημένη τη διεκπεραίωσή του.
«Οἰκειώθητι λοιπόν μετ᾿ αὐτοῦ καί ἔσο ἐν εἰρήνη».
(Ιώβ ΚΒ΄, 21)
Συντάκτης: Στέλιος Νικολαΐδης
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)