NGradio So good... like you
Μικραίνει τον ορίζοντα αντίληψης του, γιατί έτσι πιστεύει πως θα κρατήσει αυτό που είχε πριν!
Αλλά απλά όταν μικραίνεις τον ορίζοντα αντίληψης φυλακίζεσαι σε μικρότερο χώρο και τόπο σκέψης! Και τα γεγονότα γύρω σου εξακολουθούν τρέχουν είτε εσύ θέλεις να τα δεις είτε όχι.
Κάποτε απλά θα εξοργιστείς και με αυτό που κάνεις και με αυτό που συμβαίνει Μείνε με τις δυνάμεις του νου σου σε εγρήγορση, έξυπνος και δυνατός και θα εμπνευστείς πότε και τι πρέπει να κάνεις.
Όλοι είδαμε και γνωρίζουμε! Το να κάνεις ότι δεν γνωρίζεις δεν αλλάζει τα πράγματα! Το να μη θέλεις να ακούσεις δεν αλλάζεις τα πράγματα! Τα πράγματα τα αλλάζει η προσευχή, η αγάπη, η συμπόνια, η λογική σκέψη και η έμπνευση για έναν καλύτερο, καθαρότερο και ομορφότερο κόσμο! Τόσο όμορφο όσο και η πατρίδα μας! Και μας αξίζει!
Συντάκτης: Στέλιος Νικολαΐδης
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)