NGradio So good... like you
Η αλήθεια όμως είναι άλλη… Ότι δηλαδή έχουν σαν εικόνα για εμάς αυτό που πιστεύουμε εμείς ότι έχουν, αλλά πιθανόν και πολύ περισσότερα πράγματα, τα οποία δεν τα λένε!
Και έχουν και αυτό που λέμε μία δεύτερη άποψη, πιθανόν ακριβώς αντίθετη από αυτή την οποία πιστεύουμε, και η οποία κάποιες φορές αναδύεται στον νου τους. Και τότε έχουμε συμπεριφορές που δεν περιμένουμε.
Αν δεν είχαν αυτή την δεύτερη εικόνα για εμάς που πολλές φορές είναι αντίθετη με την πρώτη εικόνα, το πιθανότερο ήταν να μην είχαμε τεράστιες μεταβολές μέσα στην καθημερινότητα στην συμπεριφορά τους.
Καλό θα ήταν να ρωτήσετε τον φίλο σας, τον γνωστό σας, τον δεσμό σας, ποια είναι η δεύτερη και πιο βαθιά εικόνα που έχει για σας χωρίς να την εξωραΐσει, χωρίς να σας κολακεύσει και λέγοντας την αλήθεια.
Έτσι από εκεί και πέρα ξέρεις πώς να φέρεσαι ώστε να έχεις ουσιαστικότερη επικοινωνία.
Συντάκτης: Στέλιος Νικολαΐδης
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)