NGradio So good... like you
Κάθε μέρα ένας άγγελος περπατάει στους δρόμους της αγαπημένης πόλης, της αθέατης μητρόπολης του κόσμου… Αναρωτήθηκε κανείς τόσα χρόνια πώς συγκρατιέται το ψυχικό κύμα των εξαθλιωμένων μεταναστών για να μην πέσει πάνω μας; Ένα ισχυρό φως μεταφέρεται καθημερινά στην «κάτω» Αθήνα, φως που ενισχύει, θεραπεύει, αποκαθαίρει… Αλλά και κουβέρτες, μπουφάν, υπνόσακοι, κάλτσες, σκούφοι, τρόφιμα τις κρύες νύχτες… Ένας άγγελος φροντίζει την αγαπημένη πόλη! Την ξυπνάει και την κοιμίζει κάθε μέρα μέσα στην αγγελική του αγάπη, σπέρνοντας απειρότροπες διαδρομές ζωής και ελπίδας!
Συντάκτης: Μαρία Παπαϊωάννου
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)