NGradio So good... like you
Η μακροκλίμακα πάντοτε φοβίζει τον άνθρωπο, αφού δεν μπορεί να την ελέγξει. Τι σημασία έχει άλλωστε το μέγεθος ή η ποσότητα! Δεν είναι παρά σχήματα του νου! Στην πραγματικότητα μόνο τα απειραιώνια σημεία της συνείδησης υπάρχουν. Όλο το βάθος και η έκταση βρίσκονται στην στιγμιαία εμβάπτιση μέσα στο Φως! Μια αίσθηση, ένα βίωμα πληρότητας είναι η Λάμψη η οποία εμπεριέχει ακέραιο το Όλον. Ο Θεός δεν είναι το άπειρα μεγάλο αλλά το άπειρα μικρό! Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν εμπεριέχει παν ό,τι υπάρχει. Ο άνθρωπος τον αναζητά στην μακροκλίμακα και τον χάνει εντός του!
Συντάκτης: Μαρία Παπαϊωάννου
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)