NGradio So good... like you
Μετά από τέσσερις πολύ επιτυχημένες εμφανίσεις τον χειμώνα, ο Γιώργος και ο Νίκος Στρατάκης επιστρέφουν στο Club του Σταυρού του Νότου για δύο ακόμη παραστάσεις τις δύο πρώτες Παρασκευές του Μαρτίου για να μας παρουσιάσουν ξανά τη δική τους μουσική άποψη!
Τα δύο αδέλφια από την Κρήτη, κλείνουν 10 χρόνια κοινής πορείας και έχουν στο ενεργητικό τους 6 δισκογραφικές δουλειές. Αφομοιώνοντας με μοναδικό τρόπο την Κρητική μουσική και χαράζοντας έναν προσωπικό δρόμο-τρόπο, δημιουργούν τη δική τους ταυτότητα μέσα στο ελληνικό μουσικό γίγνεσθαι. Μας οδηγούν με το πηγαίο μουσικό τους ένστικτο σε μονοπάτια μυσταγωγικών συναισθημάτων και οροπέδια αυθεντικής ελληνικής γιορτής.
Μαζί τους:
Αλέκος Χατζάκης / Κόντρα μπάσο
Δημήτρης Ματζαράκης / Κιθάρα
Μανώλης Στρατάκης / Νταούλι
Γιώργος Μακρής / Πνευστά
Γιώργος Σαλούστρος / Πνευστά
Αλίνα Μαρίνη / Τύμπανα
Γιώργος Καρυώτης / Ήχο
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)