NGradio So good... like you
Το The Barock CLUB , που βρίσκεται στην οδό Πρατίνου 5 Παγκρατι – Αθήνα, Υποδέχεται σε ένα ξεχωριστό live της ΜοΥσΙκΕς ΣτΙχΟγΡιΦιΕς the Band την Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου , ώρα έναρξης 22 : 30. Είσοδος 3 ευρώ
Θα παρουσιάσουν τραγούδια από τον πρώτο τους δίσκο με γενικό τίτλο “Στον παλμό του χρόνου” που βρίσκεται στο στάδιο της ολοκλήρωσης καθώς και πολλά αγαπημένα τραγούδια σε διασκευή με τον δικό τους μοναδικό τρόπο.
Οι ΜοΥσΙκΕς ΣτιχΟγΡιΦιΕς λίγο πριν την κυκλοφορία της πρώτης τους δισκογραφικής δουλειάς, ξεκινούν ένα μουσικό ταξίδι και μοιράζονται μαζί μας μέσα από τα τραγούδια τους, ένα κομμάτι της ψυχής τους. Κινούνται στον alternative χώρο και συνθέτουν μια κατάσταση αναζήτησης, του λόγου του γρίφου και της ποίησης, ντυμένα με μουσική από ethnic, παραδοσιακές και rock αποχρώσεις.
Αμέσως μετά το live μουσική αναλαμβάνει το after party ο dj mitsos dim που σας διασκεδάζει τις Παρασκευές με τις ροκ και μεταλ διαθέσεις του.
«Σκοπός μας είναι μέσα από τις δημιουργίες μας να ανοίξουμε ότι σφραγισμένο παράθυρο έχει η ψυχή να πάρει ανάσες και να συνεχίζει να φωνάζει.»
ΜοΥσΙκΕς ΣτιχΟγΡιΦιΕς
The Barock Club
Πατρινού 5, Παγκράτι. Τηλ: 694 450 9833
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)