NGradio So good... like you
Η Πένυ Σκάρου επιστρέφει δυναμικά με ένα δυνατό live το Σάββατο 3 Ιουνίου στο Point 50.
Η Πένυ Σκαρου από τα μαθητικά της κιόλας χρόνια ξεκίνησε να ασχολείται με την μουσική αποσπώντας βραβεία για τις συνθέσεις της. Το 2001 ήταν η χρονιά σταθμός για την Πένυ Σκάρου! Σε ηλικία 17 ετών γνώρισε τον Στέφανο Κορκολή και μετακόμισε στην Αθήνα όπου και έβγαλε τον πρώτο της προσωπικό δίσκο με τίτλο “Σε Περίεργου Καιρούς”. Κυκλοφόρησε το CD με ποπ ροκ ήχο από την Nitro Music. Η ίδια υπογράφει τη μουσική και τους στίχους σε ενορχήστρωση και παραγωγή του Στέφανου Κορκολή, το οποίο απέσπασε πολύ καλές κριτικές. Το 2002 το ομώνυμο κομμάτι του δίσκου «Δεν Είναι Αγάπη» βρέθηκε στο νούμερο 1 για δύο μήνες στο MAD TV και στην 15η θέση των 30 δημοφιλέστερων τραγουδιών της Ελλάδας. Αυτός ο δίσκος είναι το πρώτο της μεγάλο βήμα προς τη συνεχή πρόοδο και καταξίωσης της στο καλλιτεχνικό στερέωμα.
Από τότε έχει συνεργαστεί με πολλούς καταξιωμένους καλλιτέχνες και έχει γράψει μουσική για τον κινηματογράφο, το θέατρο, την τηλεόραση κα.
Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ για να μεταβείτε στο facebook event!
Point 50
Κωνσταντινουπόλεως 50, Αθήνα
Τηλ: 215 5457872
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)