NGradio So good... like you
Με νέο δίσκο, έναν από τους καλύτερους στην πολύχρονη καριέρα τους, που έχει τίτλο «Το Χρυσό Κλειδί», ο Στέλιος Σαλβαδόρ και τα Μωρά στη Φωτιά διοργανώνουν μια συναυλία ”Party” παρουσίαση δίσκου, την Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου στο Piraeus 117 Academy!
Έχοντας στις αποσκευές τους το καινούριο τους άλμπουμ και με πλήρη σύνθεση έξι μουσικών επί σκηνής, τα Μωρά στη Φωτιά θα μας «ταξιδέψουν» σε νέες και παλιές ιστορίες του ελληνόφωνου ροκ με όλα τα γνωστά τραγούδια τους όπως «Κάτω στην Πόλη», «Αδρεναλίνη», «Ο Χαμαιλέων», «Βαβυλωνία», «Το παυσίπονο», «Μανιφέστο» κ.ά.
31 χρόνια μετά την πρώτη κυκλοφορία του κλασικού πλέον album «Μωρά στη Φωτιά» (1987), ο Στέλιος Σαλβαδόρ και το συγκρότημά του, Μωρά στη Φωτιά, συνεχίζουν να δημιουργούν μερικές από τις καλύτερες στιγμές τους
και καλούν όλους τους φίλους τους, παλιούς και καινούργιους, την Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου στο Piraeus 117 Academy σε μια συναυλία-γιορτή!
Παίζουν οι μουσικοί:
Στέλιος Σαλβαδόρ: Μπάσο και φωνή
Σάκης Ζαχαριάδης: Κιθάρα ηλεκτρική – κλασική
Ελένη Σινιάρη: Πιάνο, synths
Φώτης Τσακιρίδης: ντραμς
Δημήτρης Ματζίρης: Τρομπόνι, δεύτερη κιθάρα
Κώστας Κατσαρός: Τρομπέτα, synth
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)