NGradio So good... like you
Ένα μαντολίνο, ένα πιάνο και δύο φωνές.
Η Σοφία Διονυσοπούλου και η Λιάνα Τζερεφού, έχοντας διανύσει μαζί είκοσι χρόνια σε πολλά και διαφορετικά στέκια της Αθήνας, συναντιούνται αυτή τη φορά το Σάββατο 23 Νοεμβρίου στο Χυτήριο. Όργανα και φωνές “μπερδεύονται” κι εναλλάσσονται σε ιστορίες του ελληνικού τραγουδιού που έχουν κάτι να μας πουν.
Ένα πρόγραμμα με δυνατές ερμηνείες αλλά κι εκπλήξεις από καλεσμένους που θα ανέβουν στη σκηνή. Μελωδίες που αγαπήσαμε και τραγουδήσαμε:Χατζιδάκις, Θεοδωράκης, Τσιτσάνης, Ξαρχάκος κ.ά. Μουσικά στιγμιότυπα με τη φρέσκια δύναμη του σύγχρονου ελληνικού ρεπερτορίου αλλά και το κέφι του λαϊκού μας τραγουδιού.
Τηλ. κρατήσεων: 210 3412313
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)