NGradio So good... like you
Για πρώτη φορά συναντιούνται δισκογραφικά η Αναστασία Μουτσάτσου με τον Χρήστο Θηβαίο, στο τραγούδι “Στο σώμα σου ταξίδεψα”, μέσα από το πρόσφατο album της Μουτσάτσου, “Απ’ το μέλλον κι απ’ το παρελθόν”.
Την μουσική έγραψε ο κοινός τους φίλος και συνεργάτης, Γιώργος Ανδρέου πάνω σε στίχους της Ουρανίας Πατέλλη. Το αποτέλεσμα είναι ένα υπέροχο τραγούδι που δίνει την ευκαιρία στους δύο αισθαντικούς ερμηνευτές να δώσουν μια συγκινητική ερμηνεία, σε μια ζεστή και τρυφερή μπαλάντα.
Με το album αυτό η Αναστασία Μουτσάτσου επιστρέφει δισκογραφικά, έχοντας για συνοδοιπόρους της σπουδαίους δημιουργούς, σε τραγούδια που έγραψαν γι’ αυτή, όλα σε στίχους της ανερχόμενης στιχουργού Ουρανίας Πατέλλη. Νίκος Ξυδάκης, Γιώργος Ανδρέου, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Γιώργος Καζαντζής, Παντελής Θαλασσινός, Απόστολος Ρίζος, Θέμης Καραμουρατίδης, Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης και Ευτυχία Μητρίτσα, σε μια σπάνια δημιουργική συνεύρεση που έδωσε ένα από τα ωραιότερα album του 2020.
Υπεύθυνοι για την ενορχήστρωση οι Γιώργος Ανδρέου και Κώστας Μπουντούρης.
Καλλιτεχνική επιμέλεια: Γιώργος Ανδρέου, Αναστασία Μουτσάτσου, Άγγελος Σφακιανάκης
Παραγωγή: Μικρός Ήρως.
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)