NGradio So good... like you
Βρισκόμαστε πια στην τελική ευθεία για την κυκλοφορία της κινηματογραφικής ταινίας “Rocketman”, με την οποία ο Dexter Fletcher θα μας παρουσιάσει με τις σκηνοθετικές του ικανότητες τη ζωή του ; ΄Ελτον Τζον. Η επίσημη πρεμιέρα πραγματοποιήθηκε ήδη στο Κινηματογραφικό Φεστιβάλ των Καννών, ενώ σήμερα ξεκινά να προβάλλεται και στους κινηματογράφους του Ηνωμένου Βασιλείου. Στη χώρα μας θα έρθει την επόμενη εβδομάδα.
Την Παρασκευή 24 Μαΐου αναμένεται να κυκλοφορήσει και η επίσημη μουσική επένδυση της ταινίας, στο οποίο τις κλασικές επιτυχίες του σερ ΄Ελτον ανέλαβε να τραγουδήσει ο ταλαντούχος Taron Egerton, ο 29χρονος ηθοποιός που παίζει το ρόλο του αγαπημένου τραγουδιστή στην ταινία.
Υπάρχει όμως και μία έκπληξη που μόλις ανακοινώθηκε, για την προώθηση του soundtrack. Πρόκειται για ένα ολοκαίνουργο τραγούδι, σε μουσική του ίδιου του ΄Ελτον Τζον, το οποίο τραγουδάει μαζί με το “alter ego” του.
Ο τίτλος του τραγουδιού είναι “(I’m Gonna) Love Me Again” και τους στίχους έχει γράψει ο Bernie Taupin.
“Για μένα ήταν πολύ σημαντικό ο Taron να μην παίξει μόνο, αλλά να τραγουδήσει κιόλας τη μουσική μου”, δήλωσε ο ΄Ελτον Τζον. “Όμως δεν ήθελα να τον παρακολουθώ από τις σκιές, γι’ αυτό τον άφησα με τον παραγωγό Giles Martin, να δουλέψει όπως εκείνος νόμιζε καλύτερα. Είμαι ενθουσιασμένος με το αποτέλεσμα.
Ακούστε το τραγούδι:
Συντάκτης: New Generation Radio
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)