NGradio So good... like you
O Θοδωρής Κοτονιάς παρουσιάζει οπτικοποιημένο το νέο του τραγούδι με τίτλο «Συλλαβίζω κύμα κύμα» σε μουσική Χρήστου Νικολόπουλου και στίχους Νίκου Αναγνωστάκη.
Το τραγούδι, περιλαμβάνεται στον πρώτο κύκλο τραγουδιών των δύο δημιουργών που κυκλοφορεί από το Ogdoo Music Group με γενικό τίτλο «Τα Απρόοπτα».
Τα τραγούδια του δίσκου ερμηνεύουν εξαιρετικοί ερμηνευτές:
Μίλτος Πασχαλίδης, Ιουλία Καραπατάκη, Σταμάτης Κραουνάκης, Θοδωρής Κοτονιάς, Ρίτα Αντωνοπούλου, Φοίβος Δεληβοριάς, Γιάννης Κότσιρας, Ασπασία Στρατηγού, Μανώλης Λιδάκης, Ελένη Τσαλιγοπούλου, Ελένη Δήμου.
Το τραγούδι «Συλλαβίζω κύμα κύμα» φέρει τη σφραγίδα της δημιουργικής ευφυίας του Χρήστου Νικολόπουλου, που εξακολουθεί με το ίδιο πάθος, μετά από τις χιλιάδες συνθέσεις του που έχουν εγγραφεί στη συλλογική συνείδηση, να μας χαρίζει σύγχρονα άφθαρτα τραγούδια που εμπλουτίζουν το μνημειώδες του έργο.
Διαθέσιμο σε όλες τις ψηφιακές πλατφόρμες εδώ: https://orcd.co/taaproopta
Συντάκτης: New Generation Radio
ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΟΤΟΝΙΑΣ ΝΕΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΝΙΚΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)