NGradio So good... like you
Το “you.me.” είναι ο τέταρτος δίσκος της Tango with Lions και κυκλοφόρησε σήμερα ψηφιακά και σε LP από την Inner Ear Records!
Τα εννέα τραγούδια του άλμπουμ αναπολούν συνυπάρξεις με διαφορετικούς ανθρώπους σε διαφορετικό χρόνο και συνθήκες. Η κάθε μια από αυτές τις εννέα ιστορίες, παρατηρεί και διαπιστώνει το πώς με κάθε “you” ξετυλίγεται και ένα διαφορετικό “me”, ένας άλλος εαυτός που χειρίζεται τις καθοριστικές αλλαγές ζωής και τον έρωτα ή τον αποχωρισμό με πολύ διαφορετικό τρόπο στο πέρασμα του χρόνου.
To “you.me.” ηχογραφήθηκε στην Αθήνα, στο Lotus studios με παραγωγό τον Βασίλη Ντοκάκη. Οι ενορχηστρώσεις είναι πλούσιες σε synthesisers, νοσταλγικά μπάσα και ξεχωριστούς ήχους πιάνου, ενώ η φωνή εξιστορεί σε πρώτο πλάνο. Κάποια κομμάτια χτίζονται πάνω σε εξωστρεφή beats ενώ άλλα είναι low-key και ακουστικά.
Συντάκτης: New Generation Radio
INNER EAR RECORDS TANGO WITH LIONS ΝΕΟΣ ΔΙΣΚΟΣ
Εκπομπή λόγου και τέχνης με την Μαρία Παπαϊωάννου
close
Κάθε Σάββατο
16:00 - 17:00
Σάββατο & Κυριακή
17:00 - 19:00
Κάθε Σάββατο
19:00 - 20:00
Κάθε Κυριακή
13:00 - 14:00
Κάθε Κυριακή
14:00 - 15:00
COPYRIGHT 2020. NGRADIO
Σχολιάστε το άρθρο (0)